SPORTO KOMPLEKSAS ŠIRVINTOSE

Užsakovas: Širvintų rajono savivaldybės administracija
Projektas: 2016 metai
Projektas rengiamas kartu su UAB „Irdaiva“

___Sporto kompleksas Širvintose – tai miestelio atsinaujinimo pradžia,  kuri pagyvins gyventojų gyvenimą, sukuriant jiems naujų pramogų ir laiko praleidimo būdų. Projektuojamo pastato tūris ir planinis sprendimas komponuojamas atsižvelgiant į vystomos teritorijos ypatumus ir pasaulio šalių kryptis. Atsižvelgiant į pagrindinius žmonių srautus, gamtinę aplinką, reprezentuojant naujajį statinį, numatomas statybų etapiškumas. Nuo pietvakarinės teritorijos pusės, važiuojant Totorių gatve, Širvintų tvenkinio pašonėje ryškiausiai „švies“ didžiulė stiklo plokštuma, per kurią bus pabrėžiama baseino erdvė, tarsi išreiškiant pastato paskirtį, ką tame pastate galime rasti viduje, tarsi kviečiantis ir sudominantis žmones vidaus turiniu. Tai bene vienintelė tokia didelė stiklo plokštuma, orientuojama  į pietvakarius, kad baseino zonoje niekad netrūktų šviesos ir šilumos.
___Pastatas suprojektuotas taip, kad būtų kuo mažiau nenaudingo ir nereikalingo ploto. Pagrindiniai įėjimai neatsitiktinai suprojektuotas per pastato vidurį. Projektuojant įėjimus į pastato vidurį yra atskiriamas pastatas į baseino ir sporto zonas. Iš persirengimo rūbinių pastato viduryje, žmonių srautas pasiskirsto tolygiai visomis kryptimis.
___Pirmame statybų etape įrengiamos patalpos skirtos administracijai, personalui, treneriams. Čia taip pat bus kavinė, kuri integruojama į bendra holo – recepcijos erdvę. Hole skiriama erdvė minkštasuoliams, kuriuose bus galima pailsėti. Dalis holo skiriama vaikams. Kavinė turės savo virtuvės patalpą. Yra numatytos ir buitinės – higieninės patalpos kavinės svečiams bei darbuotojams – sanitariniai mazgai, valymo inventoriaus patalpa.
___Pirmame etape numatyta pastatyti 4 takelių 25 m ilgio plaukimo baseiną, suprojektuotą pagal FINA reikalavimus. Baseino zonoje, be plaukimo baseino bus ir vaikų baseinas, bei atpalaiduojanti sūkurinė vonia. Projektuojama ir pirčių zona – garinė, sauna bei rusiška.
___Antrajame statybų etape statoma universali sporto salė, įrengiamos aerobikos ir užsiėmimų salės bei sportininkų rūbinės, prie kurių priblokuojamos ir patalpos treneriams bei teisėjams.