SPORTO IR SVEIKATINGUMO CENTRAS KUPIŠKYJE

Užsakovas: Kupiškio rajono savivaldybės administracija
Projektas: 2014 – 2015 metai
Projektas rengiamas kartu su įmone  UAB „Projektų rengimo centras“

____Objektas kuriamas maksimaliai atsižvelgiant ir prisitaikant prie susiklosčiusios gamtinės aplinkos, joje suformuojant naujos architektūrinės kokybės vizualinį orientyrą, kuris esmingai įtakotų miestelio tapatybę. Visuomeninė erdvė esanti šalia pastato, mažosios architektūros ir augalijos pagalba, bus išnaudojama sukuriant poilsio – pramogų, susitikimų zoną, prieinamą visiems miestelėnams. Tokiu būdu ir pats sveikatingumo ir sporto kompleksas, ir visuomeninė erdvė prie pastato taptų miestelio traukos centru.
____Pastatas projektuojamas numatant jame teikti pagrindines paslaugas reikalingas tokios paskirties pastatui – suteikti lankytojams galimybę sportuoti treniruoklių salėje, pajudėti aerobikos ir užsiėmimų patalpose, paplaukioti baseine, pasimėgauti kitomis vandens procedūromis, atsipalaiduoti pirčių zonoje, sūkurinėje vonioje bei suteikti maitinimo paslaugas.
____Pastato statyba numatoma dviem etapais, todėl projektuojant pastatą buvo būtina numatyti racionalią statybos etapų jungtį taip, kad pirmuoju etapu pastatyta pastato dalis galėtų funkcionuoti vykstant antrojo statybos etapo statybos darbams.
____Pirmame etape numatyta pastatyti 4 takelių 25 m ilgio plaukimo baseiną, suprojektuotą pagal FINA reikalavimus. Likusi baseino erdvės dalis skirta kiek kitai funkcijai – poilsio ir pramogų. Čia numatomas ir vaikų, ir relaksacinis – pramogų baseinas bei sūkurinė vonia. Numatytos trys pirtys – rusiška, garinė bei infrasauna. Pirmame statybų etape įrengiamos patalpos skirtos administracijai, personalui, treneriams. Recepcija projektuojama bendroje erdvėje su kavine – baru, virtuve ir san. patalpomis. Iš recepcijos, praėjus automatinę įeigos kontrolę, koridoriumi patenkama į vyrų ir moterų rūbines. Iš rūbinių lankytojų srautas paskirstomas į baseino – pirčių zoną ir nedidelę treniruoklių salę. II statybų etape atsiras papildomos treniruoklių ir užsiėmimų salės.
Sklypo planas:

sklypo_planas