SPORTO IR SVEIKATINGUMO CENTRAS BIRŠTONE

Užsakovas: Birštono sporto centras
Projektas: 2014-2015 metai
Statyba: 2015 metai

 ___Komplekso teritorija randasi Kęstučio gatvėje, Birštone. Ją sudaro 28380 m² bendro ploto žemės sklypas. Iš pietų pusės komplekso teritorija ribojamasi su B.Sruogos ir Kęstučio gatvėmis. Pastaroji yra viena iš pagrindinių miesto urbanistinių ašių, jungiančių miesto administracinį – visuomeninį centrą su sporto stadiono teritorija. Iš vakarų pusės teritorija ribojasi su parko teritorija, už kurios formuojasi naujas mažaaukščių gyvenamųjų namų kvartalas.
___Statomas sporto kompleksas bus kertinė grandis užbaigianti visos sporto ir laisvalaikio teritorijos suformavimą. Ji apjungs visus jau esančius ar suprojektuotus statinius, ar jų  kompleksus į vieną darnią visumą. Kęstučio gatvė Birštone dar vadinama „architektų alėja“. Šios gatvės pradžioje esančio visuomeninio administracinio pastato projektą yra rengęs architektūros profesorius A.Vyšniūnas, kiek toliau matyti labai  įdomus G.Natkevičiaus daugiabučio gyvenamojo pastato rekonstrukcijos projektas, o šią alėją užbaigs ir vainikuos sporto komplekso pastatas, statomas palei Kęstučio gatvę, pratęsiantis šios gatvės užstatymo liniją ir pobūdį.
___Statant sporto kompleksą bus išsaugoma kiek galima daugiau medžių. Visoje likusioje, neužstatytoje sklypo dalyje, bus vystomas nedidelis sportinių žaidimų parkas. Prioritetas teikiamas parko vystymui, įvairaus charakterio želdinių alėjų išsaugojimui ir plėtojimui, sportinių aikštelių renovacijai bei naujų aikštelių įrengimui, želdinių, parkinių elementų, pėsčiųjų takų tvarkymo gerinimui (Birštono savivaldybės teritorijos bendrojo plano sprendiniai).
___Birštono sporto centro pastato fasadų linijos tarsi atkartos Nemuno vingius, supančius Birštono miestą, kurie ir inspiravo pagrindinę architektūrinę pastato idėją.
___Projektuojamas dviejų aukštų pastatas, o po visu pastatu projektuojamas cokolinis rūsio aukštas. Cokoliniame aukšte projektuojamos sporto, universalios salės, bėgimo takai, lazerinė šaudykla,  rūbinės su dušais, bendro naudojimo patalpos. Pirmame aukšte projektuojama 1500 m² universali  sporto salė, skirta varžyboms, talpinanti 300 žiūrovų. Salę galima transformuoti į 3 treniruočių sales arba į 2 lauko teniso sales. Pirmame aukšte numatoma įrengti sporto barą, administracijos kabinetus, inventorinę. Antrame pastato aukšte bus įrengtos administracijos patalpos, universali šokių salė bei skvošo žaidimui skirtos salės su persirengimo patalpomis.

Esamos situacijos nuotraukos:

Esama situacija

01 Birstonas esamos-2