SPORTO IR LAISVALAIKIO CENTRAS MOLĖTUOSE

Užsakovas: Molėtų r. kūno kultūros ir sporto centras
Projektas: 2016 metai

___Objektas kuriamas,  maksimaliai atsižvelgiant ir prisitaikant prie susiklosčiusios urbanizuotos aplinkos, joje suformuojant naujos architektūrinės kokybės vizualinį orientyrą, kuris esmingai įtakotų miestelio tapatybę. Pastatas tarsi išauga iš aplinkos – gamtinio karkaso, bei esamo sporto komplekso (tarsi jį papildant), architektūriškai ir tūriškai pabrėžiant judesį, dinamiką. Visos pėsčiųjų komunikacijos sklype formuojamos kompoziciškai taip, kad pabrėžti įėjimą į pastatą, kuris tarsi kvieste kviestų įeiti į vidų. Tai suteikia pastatui vizualinės reprezentacijos ir pasiekiamumo įvaizdį.
___Pagrindinis įėjimas į projektuojamą pastatą organizuojamas iš rytinės pusės, atsižvelgiant į lankytojų srautus. Pro įėjimą patenkama tiesiai į holą – recepciją. Recepcija projektuojama bendroje erdvėje su kineziterapijos paslaugų laukiamuoju. Iš recepcijos, praėjus automatinę įeigos kontrolę (turniketus), koridoriumi patenkama į rūbinę. Iš rūbinių lankytojų srautas paskirstomas į baseino – pirčių zoną (šiaurinė pastato dalis) ir nedidelę sporto salę (pietinė dalis).
___Baseino pirčių zona numatoma apie 1100 m². Bemaž pusę baseino patalpos ploto užima 4 takelių 25 m ilgio plaukimo baseinas su hidrauliškai pakeliamu dugnu, suprojektuotas pagal FINA reikalavimus. Pakeliamo dugno pagalba galima bus organizuoti grupinius mankštos vandenyje užsiėmimus, taip pat įvairius užsiėmimus vaikams.
___Likusi baseino erdvės dalis skirta kiek kitai funkcijai – poilsio ir pramogų. Čia numatomas ir vaikų, ir relaksacinis – pramogų su įvairiomis masažuojančiomis vandens srovėmis, ir sukūrinė vonia. Numatytos trys pirtys – rusiška ir garinė bei sauna, dušai, vienas jų – su šalto vandens apsipylimo funkcija. Atskirai numatytas įrengti baseinas – “tempimo” vonia skirta stuburo tempimui ir mankštai vandenyje su atskiromis persirengimo patalpomis.