SVEIKATINGUMO IR SPORTO CENTRAS JONIŠKYJE

Užsakovas: BĮ Joniškio sporto centras
Projektas: 2016 metai
Projektas rengiamas kartu su UAB „AEXN“

____Sklypas, kuriame bus statomas kompleksas, yra urbanistiškai ir inžineriškai išvystytoje centrinėje Joniškio dalyje. Pats pastatas projektuojamas atsižvelgiant į esamą Joniškio miesto viešųjų erdvių sistemą, urbanistinio audinio ypatybes bei urbanistinį kontekstą. Pastatas projektuojamas kaip naujas teritorijos vietoženklis ir kaip lengvai pasiekiamas ir patrauklus visuomenės traukos objektas.
____Projektuojamo pastato fasadų apdaila – fasadinė stiklo sistema, matinis vieno sluoksnio stiklo profilitas su aliuminio apdailos sandūromis ir intarpais, aliuminio skardos parapetas. Minimalus medžiagų, faktūrų ir spalvų kiekis parinktas siekiant pastato monumentalumo, skaidrumo ir tuo pačiu vizualinio lengvumo įspūdžio. Stiklo plokštumomis fasade siekiama vidaus ir lauko visuomeninių patalpų vizualinio ryšio, būtino šios pastato tipologijos objektams.
____Projektuojamo pastato tūris formuojamas maksimaliai kompaktiškas, dviejų aukštų be rūsio. Projektuojamo komplekso funkcinė struktūra numatyta atsižvelgiant į pastato specifiką ir projektavimo užduotį. Projekte numatyti trys pagrindiniai funkciniai mazgai (blokai), kurie yra tarpusavyje susieti kontroliuojamomis ribomis, vertikaliais ir horizontaliais funkciniais ryšiais: a) Universali sporto salė su žiūrovų 500 vietų transformuojamomis tribūnomis, lankytojų holais ir kavine pirmame aukšte; b) Sportininkų (ir lankytojų) persirengimo patalpos, administracija su biuro patalpomis pirmame aukšte; c) Treniruočių ir treniruoklių salės su persirengimo patalpomis antrame aukšte.
____Sporto salės pirmame aukšte konfigūracija yra universali, t.y. varžybinis plotas gali kisti, priklausomai nuo vykstančių varžybų pobūdžio. Salė gali pasidalinti į tris/dvi dalis, kas užtikrina įvairius salės naudojimo scenarijus ir maksimaliai intensyvų jos naudojimą.
____Antrame aukšte be numatytų aerobikos, jogos, kovos menų, treniruoklių salių, bus įrengta ir ložės patalpa, iš kurios bus galima tiesiogiai stebėti veiksmą pirmojo aukšto didžiojoje salėje, ir kurią reikalui esant galima transformuoti į dvejas pasitarimų, peržvalgų patalpas. Antrojo aukšto koridoriaus gale suprojektuota patalpa skirta pasitarimams, multifunkcinei konferencijų salei.
Numatomas maksimalus lankytojų kiekis laisvalaikio ir sporto komplekse vienu metu yra 728 žmonės.