BASEINAS FABIJONIŠKĖSE, VILNIUS

Užsakovas: VšĮ „Lazdynų baseinas“
Projektas: 2016 metai
Projektas rengiamas kartu su UAB „Projektų rengimo centras“

___Objektas kuriamas, atsižvelgiant ir prisitaikant prie susiklosčiusios urbanizuotos aplinkos, joje suformuojant naujos architektūrinės kokybės vizualinį orientyrą. Projektuojamo pastato architektūrinė kalba lakoniška, estetiką apsprendžia pastato konstrukcijų medžiagos, t.y. natūralus betonas ir stiklas. Minimaliu medžiagų, faktūrų ir spalvų panaudojimo siūlymu siekiama suderinti paprastumą ir vizualinį jo aiškumą, kas padeda išreikšti pastato monumentalumą ir tuo pat metu sustiprina jo poveikį suvokėjui. Stiklo plokštumomis ir vizualinio ryšio su pastato vidumi iš išorės organizavimu siekiama išreikšti ir sustiprinti pastato demokratiškumo bei laisvo prieinamumo įspūdį.
___Pagrindinis įėjimas į projektuojamą pastatą organizuojamas iš šiaurinės pusės, atsižvelgiant į lankytojų srautus. Pro įėjimą patenkama tiesiai į holą – recepciją. Iš recepcijos, praėjus automatinę įeigos kontrolę (turniketus), koridoriumi patenkama į vyrų ir moterų rūbines. Pastate numatoma įrengti: treniruočių salė, persirengimo patalpos  treneriams su atskirais sanitariniais mazgais, patalpos administracijos darbuotojams,  pirčių zona, baseino salė.
___Numatomas baseino salės plotas yra apie 1000 m², skirtas įrengti 25 m ilgio ir 8 takelių baseiną. Šioje patalpoje bus įrengta 100 vietų žiūrovų tribūna. Taip pat projektuojama atskira pirčių zona, kurioje numatytos 2 pirtys – sauna ir garinė su šalto vandens apsipylimo funkcija.