IRKLAVIMO BAZĖ VISAGINE

Užsakovas: Visagino savivaldybės administracija
Projektas: 2014 metai
Statyba: 2015 metai

____Visagino ežeras, kurio šiaurinėje pakrantėje išsidėstęs Visagino miestas, yra labai svarbus ekologinis ir ekorekreacinis objektas. Ežero pakrantėje, einant iš rytų į vakarus, projektuojami: finišo bokštas, keturi plūduriuojantys pontonai ir vienas uždaras pontonas – prieplauka valtims.
____Šiuo projektu, Visagino ežere, 110-260 m. nuo kranto numatoma įrengti 150×1400 m., devynių takelių po 9 m. pločio irklavimo trasą, kurios finišo linija sutampa su projektuojamo finišo bokšto ašimi. Irklavimo trasą numatoma pritaikyti baidarių ir kanojų sportui.
____Irklavimo trasos markiravimui numatoma įrengti „ALBANO“ tipo plūdurų sistemą. Ši sistema naudojama visose irklavimo trasose, kurios atitinka tarptautinius reikalavimus. „ALBANO“ tipo trasos markiravimo sistema yra kajako, kanojų ir irklavimo varžybų žymėjimo trosais ir plūdurais metodas. Pirmą kartą buvo panaudota 1960 metų Vasaros Olimpinėse Žaidynėse Italijoje, Albano ežere. Ši sistema tapo tarptautiniu standartu FISA renginiuose ir naudojama Olimpnių žaidynių irklavimo renginiuose.
____Leidžiamoje užstatymo zonoje projektuojami trys pastatai: sporto bazės pastatas, finišo bokštas ir elingas. Priėjimai prie pastatų bei pakrantė projektuojami iš betoninių trinkelių dangos. Rytinėje sklypo dalyje, lygiagrečiai sklypo kraštinei, projektuojamas 2 aukštų sporto bazės pastatas.